E-ticaret Yazılımları En İyi Hangisi

İşletmeler, bütçeleri, ürünleri ve diğer faktörlere dayalı olarak e-ticaret yazılımı için farklı ihtiyaçlara sahiptir. Küçük işletmeler için en iyilerini bulmak için düzinelerce e-ticaret yazılım çözümünü araştırdık ve inceledik. İşte en iyi seçimler ve a dan z ye destek verdiklerimiz..

 

Shopify Partner Türkiye Dteks

Shopify ulaslararası en popüler e-ticaret altyapısıdır.Yaklaşık 500.000’in üzerinde şirket Shopify’ı tercih ediyor buda  gün geçtikçe hızla artan bir sayı.

Güvenli bir e-ticaret yazılımı  olan Shopify en güncel saldırı  veya tehditlere karşı  sürekli olarak önemli zaman ,emek ve para harcıyor.Shopify ile hazırlanan e-ticaret siteniz ile firmanız diğer e-ticaret alt yapılarına göre çok daha fazla güvende olup ,e-ticaret sitenizde güvenlik sertifikası (SSL) ve saldırılar için önleyici hizmetlere ücret ödemezsiniz..Tasarım ve eklenti açısından oldukça zengindir.Google seo yada diğer arama motorlaruı  açısından uyumlu olup eklentilerle geliştirilebilir arama motoru optimizasyonu için uygun bir yapıdadır..

Seçtiğiniz plana göre %0.5 ile %2 arasında değişen satış komisyonu ve en çok tercih edilen planına ayda sadece  29 usd gibi bir ödeme yaparak sunucu bakımı ve kiralama gibi ücreti ödemezsiniz..Sunucu hizmeti almak için firma test ederek zaman kaybetmezsiniz.

Magento, açık kaynaklı ve özgür bir e-ticaret web uygulamasıdır.Binlerce çözüm ortağı tarafından desteklenen ve Dünya çapında 200.000’den fazla işletme tarafından kullanılan bir açık kaynak kodlu e-ticaret platformudur.

E-Ticaret Sitesi Arama Motoru Optimizasyonu

Orijinal ve doğru sayfa başlıkları oluşturma

Sayfa başlıklarını başlık etiketleri kullanarak gösterin.Hem kullanıcılar hem de arama motorları için başlık etiketi belirli bir sayfanın konusunun ne olduğunu belirtir. Kullanıcının  aradığı terimle eşleşen arama sonuçlarındaki  sayfanızın başlığı ”içerikle alakalı” olmasına dikkat edin.Başlık etiketlerinizin çok uzun olmamasını sağlayın.

Açıklama (“description”) meta etiketi kullanın

Bir sayfanın tanım (“description”) meta etiketi, Google ve
diğer arama motorlarına sayfa hakkında kısa bilgi sağlar.Sayfa tanımı sayfa içeriğiyle  ilgili ve kullanıcının dikkatini çekecek özet bilgi içermelidir.

 Url’lerinizin yapısını geliştirin

Web sitenizdeki ürünler için açıklayıcı kategoriler ve dosyalara
isim vermek, sitenizi daha organize olmasını sağlar. Arama motorları tarafından daha iyi
taramaya yardımcı olur. Bu içerik linklerinizi  eklemek isteyenler için kolaylık sağlar. Ziyaretçiler,şifrelenmiş ve anlaşılmayan url’lerden rahatsız olabilirler.Sitenizin içeriğine ve yapısına uygun kelimeleri içeren URL’ler, sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için
kullanımı daha kolaydır.

Sitenizde gezinmeyi kolaylaştırın

Kullanıcıların sitenizde aradığı ürünü bulması için, daha ayrıntılı bilgi içeren genel başlıklarla geçiş yapmalarını mümkün olduğunca kolay sağlayın..Site içi gezinme bağlantıları
basit ve kullanımı kolay olmalı.Sitenizde satın almak için aradığı ürünü hızlı  bulmasını sağlayacak filtreleme sistemi kullanın.

Kaliteli içerik ve hizmetler sunun

Kullanıcılar, iyi yazılmış ve kolay okunabilen içerikten hoşlanır.ürünleriniz yada hizmetlerinizle ilgili yeterli bilgi verdiğinizden emin olun.Ürün görselleri net ve anlaşılır olmalı.İçeriklerinizin yada ürün açıklamalarınız tedarikçinin size erdiği açıklamalardan ayrı daha geniş ve doğru bilgiyi içermesine önem veriniz.

Görsel kullanımı Optimize edin.

Ürün görsellerinize alt metin ekleyin ürün ile aynı adı taşıyan tanımlayıcı kısa metinler olabilir, spam metinlerden yada uzun alt metinler kullanmayınız.Görsel aramalarda da arama kelimesiyle eşleşerek sitenize potansiyel trafiği çekebilirsiniz.Resimleriniz içinde site haritası oluşturarak Googlebot’un daha hızlı taramasını ve bilgi edinmesine  yardımcı olur.

robot.txt dosyası kullanın

Taranmasını istemediğiniz hassas sayfalarınızı robot.txt ile sınırlaya bilirsiniz.Bu sayfalar arama sonuçlarında gözükmeyecektir.

 

Mobil Uyumluluk

Mobil trafiğin %70’lere ulaştığı bir dönemde e-ticaret sitenizin bir mobil versiyonu ve hızının optimize edilmesi gereklidir.Kullanıcıların çoğu yavaş yüklenen siteyi terk ederler.E-ticaret sitenizin mobil sürümünü burdan test edebilirsiniz https://testmysite.withgoogle.com/intl/en-gb

Web siteleri için hızlandırılmış mobil sayfa  (AMP) sürümünü oluşturulması gittikçe önem kazanıyor.Google’ın kullanıcılara daha hızlı mobil deneyim sağlamayı amaçlayan AMP teknolojisinin ilerleyen zamanlarda arama sonuçlarındaki sıralamayı etkileyecek bir sinyal olacağı düşünülmektedir.Google arama sonuçlarındaki sıralamasını mobil deneyimi iyileştiren sitelerde daha  öncelik tanıyacağı ve sıralamayı etkiliyeceği öngörülmektedir.

 

Kullanıcı Deneyimi ve Google Arama Sıralamasına Katkısı

Kullanıcıların arama yapıp çıkan sonuçları tıkladıklarında bulmak istedikleri içerikle eşleşen sitede kalma süreleri çok önemlidir. Hemen çıkma oranı düşürülmesi için sitenizdeki içeriğin kaliteli ve kullanıcının beklentilerini karşılayacak düzeyde olması gerekir.Site hızınız yavaş ve anlaşılır olmayan açıklamalar mevcutsa ve yetersiz kullanıcı deneyimi sağlıyorsa sitede bekleme süresi oldukça az olacaktır.

E-ticaret siteniz ürün açıklamaları açıklayıcı,ürün görselleri tatmin edici olduğunda kullanıcı sitenizde uzun bir inceleme gerçekleştirecektir.İyileştirilmiş bir e-ticaret sitesinin organik sonuçlarda tıklama oranınıda artar..Tıklama oranı yüksek ve hemen çıkma oranı düşük bir web sitesi Google için değerli olup sıralamasını olumlu yönde etkileyebilir.