E-ticaret Yazılımları En İyi Hangisi

İşletmeler, bütçeleri, ürünleri ve diğer faktörlere dayalı olarak e-ticaret yazılımı için farklı ihtiyaçlara sahiptir.İşletmeler için en iyi e-ticaret yazılım çözümlerimizi sizler için hazırladık. İşte en iyi seçimler ve a dan z ye destek verdiğimiz paketler.

 

Seo Uzmanı Dteks

Dteks e-ticaret yazılımları Google uyumlu kodlama ve  popüler mobil uyumlu responsive   e-ticaret yazılımlarıdır..

Güvenli bir e-ticaret yazılımı  olan Dteks  en güncel saldırı  veya tehditlere karşı  sürekli olarak önemli zaman ,emek ve para harcıyor. Dteks ile hazırlanan e-ticaret siteniz ile firmanız diğer e-ticaret alt yapılarına göre çok daha fazla güvende olup ,e-ticaret sitenizde güvenlik sertifikası (SSL) ve saldırılar için önleyici hizmetler mevcuttur.Tasarım ve eklenti açısından özel olarak talepleriniz geliştirilebilir ve uygulanabilir olup Google seo yada diğer arama motorları  açısından uyumlu ve arama motoru optimizasyonu için uygun bir yapıdadır..

Seçtiğiniz pakete göre yıllık ödeme yapıp e-ticaret satışlarınız için diğer desteklerimizden yararlanabilirsiniz.

 

 

E-Ticaret Sitesi Arama Motoru Optimizasyonu

Orijinal ve doğru sayfa başlıkları oluşturma

Sayfa başlıklarını başlık etiketleri kullanarak göstermek hem kullanıcılar hem de arama motorları için bir sayfanın konusunun ne olduğunu belirtir. Kullanıcının  aradığı terimle eşleşen arama sonuçlarındaki  sayfanızın başlığı ”içerikle alakalı” olması gereklidir.Başlık etiketleri çok uzun olmaması seo açısından önemlidir.

Açıklama (“description”) meta etiketi kullanın

Bir sayfanın tanım (“description”) meta etiketi, Google ve
diğer arama motorlarına sayfa hakkında kısa bilgi sağlar.Sayfa tanımı sayfa içeriğiyle  ilgili ve kullanıcının dikkatini çekecek özet bilgi içermelidir.

 Url’lerinizin yapısı

E-icaret sitenizdeki  ürünler için açıklayıcı kategoriler ve dosyalara
isim vermek, sitenizi daha organize olmasını sağlar. Arama motorları tarafından daha iyi
taramaya yardımcı olur. Bu içerik linklerinizi  eklemek isteyenler için kolaylık sağlar. Ziyaretçiler,şifrelenmiş ve anlaşılmayan url’lerden rahatsız olabilirler.Sitenizin içeriğine ve yapısına uygun kelimeleri içeren URL’ler, sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için
kullanımı daha kolaydır.

Sitenizde gezinmeyi kolaylaştırın

Kullanıcıların sitenizde aradığı ürünü bulması için, daha ayrıntılı bilgi içeren genel başlıklarla geçiş yapmalarını mümkün olduğunca kolay olmalıdır.Site içi gezinme bağlantıları basit ve kullanımı kolay olmalı.Sitenizde satın almak için aradığı ürünü hızlı  bulmasını sağlayacak filtreleme sistemi kullanılması oldukça yararlıdır.

Kaliteli içerik ve hizmetler sunun

Kullanıcılar, iyi yazılmış ve kolay okunabilen içerikten hoşlanır.ürünleriniz yada hizmetlerinizle ilgili yeterli bilgi verdiğinizden emin olun.Ürün görselleri net ve anlaşılır olmalı.İçeriklerinizin yada ürün açıklamalarınız tedarikçinin size erdiği açıklamalardan ayrı daha geniş ve doğru bilgiyi içermesine önem veriniz.

Görsel kullanımı Optimize edin.

Ürün görsellerinize alt metin ekleyin ürün ile aynı adı taşıyan tanımlayıcı kısa metinler olabilir, spam metinlerden yada uzun alt metinler kullanmayınız.Görsel aramalarda da arama kelimesiyle eşleşerek sitenize potansiyel trafiği çekebilirsiniz.Resimleriniz içinde site haritası oluşturarak Googlebot’un daha hızlı taramasını ve bilgi edinmesine  yardımcı olur.

robot.txt dosyası kullanın

Taranmasını istemediğiniz hassas sayfalarınızı robot.txt ile sınırlaya bilirsiniz.Bu sayfalar arama sonuçlarında gözükmeyecektir.

 

Mobil Uyumluluk

Mobil trafiğin %70’lere ulaştığı bir dönemde e-ticaret sitenizin bir mobil versiyonu ve hızının optimize edilmesi gereklidir.Kullanıcıların çoğu yavaş yüklenen siteyi terk ederler.E-ticaret sitenizin mobil sürümünü burdan test edebilirsiniz https://testmysite.withgoogle.com/intl/en-gb

Web siteleri için hızlandırılmış mobil sayfa  (AMP) sürümünü oluşturulması gittikçe önem kazanıyor.Google’ın kullanıcılara daha hızlı mobil deneyim sağlamayı amaçlayan AMP teknolojisinin ilerleyen zamanlarda arama sonuçlarındaki sıralamayı etkileyecek bir sinyal olacağı düşünülmektedir.Google arama sonuçlarındaki sıralamasını mobil deneyimi iyileştiren sitelerde daha  öncelik tanıyacağı ve sıralamayı etkiliyeceği öngörülmektedir.

Kullanıcı Deneyimi ve Google Arama Sıralamasına Katkısı

Kullanıcıların arama yapıp çıkan sonuçları tıkladıklarında bulmak istedikleri içerikle eşleşen sitede kalma süreleri çok önemlidir. Hemen çıkma oranı düşürülmesi için sitenizdeki içeriğin kaliteli ve kullanıcının beklentilerini karşılayacak düzeyde olması gerekir.Site hızınız yavaş ve anlaşılır olmayan açıklamalar mevcutsa ve yetersiz kullanıcı deneyimi sağlıyorsa sitede bekleme süresi oldukça az olacaktır.

E-ticaret siteniz ürün açıklamaları açıklayıcı,ürün görselleri tatmin edici olduğunda kullanıcı sitenizde uzun bir inceleme gerçekleştirecektir.İyileştirilmiş bir e-ticaret sitesinin organik sonuçlarda tıklama oranınıda artar..Tıklama oranı yüksek ve hemen çıkma oranı düşük bir web sitesi Google için değerli olup sıralamasını olumlu yönde etkileyebilir.